Onkologiapila
Certyfikat
Ważne informacje - bezpieczeństwo pacjentów i personelu, 01.04.2020
Ważne informacje - bezpieczeństwo pacjentów i personelu Do Pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile   Szanowni Państwo,   Szpital Specjalistyczny w Pile jest największym świadczeniodawcą[...]
Więcej
Certyfikat

Oddział Chirurgii Dziecięcej

Oddział Chirurgii Dziecięcej

Zarząd Oddziału

p. o. Ordynatora

lek. med. Cezary JAWORSKI

Pielęgniarka Oddziałowa

Anna KASIŃSKA

 

Telefony

67 21 06 370

Ordynator

67 21 06 371

Pielęgniarka Oddziałowa

67 21 06 372

Punkt pielęgniarski

67 21 06 374

Dyżurka Lekarska

67 21 06 379

Pacjenci "telefon przyłóżkowy"

67 21 06 378

Sekretariat

 

8

 

Prowadzi przyjęcia dzieci od urodzenia do 18 roku życia.

Pełni całodobowy dyżur chirurgiczny w zakresie urazów, ostrych schorzeń jamy brzusznej, oparzeń.

W oddziale leczy się operacyjnie: wnętrostwo, przepukliny brzuszne, wodogłowie, naczyniaki, oparzenia, blizny pooparzeniowe. Metodą laparoskopową operuje wnętrostwo brzuszne, żylaki powrózka nasiennego, kamicę pęcherzyka żółciowego i inne. Usuwa znamiona barwnikowe, koryguje szpecące blizny. Ponadto prowadzi diagnostykę wad wrodzonych, urologiczną (cystoskopia), chorób układu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia, badania obrazowe), wodogłowia, wnętrostwa, guzów jamy brzusznej, zaparć i inną.

Oddział wyposażony jest w sprzęt niezbędny do wczesnej diagnostyki i leczenia m.in. kardiomonitory przy łóżeczkach pooperacyjnych. Dysponuje zapleczem łóżkowym i sanitarnym odpowiadającym wymaganiom zdrowotnym dzieci oraz pomieszczeniem do nauki i zabawy z fachową opieką pedagogiczną.

 Oddział współpracuje również z psychologiem klinicznym.

 Rodzice lub opiekunowie mają możliwość całodobowego pobytu w sali razem z dzieckiem. Nasi mali pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego „telefonu do mamy"

( 80 11 677).